NIEZALOGOWANY

Serwis konto.elblag.net jest dedykowany tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Poniżej opcje dostępne bez rejestracji i logowania.

+ dodaj ogłoszenie › zarejestruj się › pokaż użytkowników › wiadomości systemowe

motoel.pl zmieniamy na moto.elblag.net

› informacje systemowe ponad rok temu    22.06.2012
Artur Borkowski
komentarzy 10 ocen 15 / 100%
A A A

Od zarania dziejów rzeczy mają się tak samo. Gdy przychodzi nowe, stare zwykle odchodzi... Czasem wiąże się to z nostalgią, czasem ze smutkiem, czasem jest zwiastunem zmian na lepsze.

Popularna stała się ostatnio reklama największego polskiego ubezpieczyciela. Wraz ze zmianą logo, zmieniła się struktura firmy, procedury oraz wizerunek. Występujący w reklamie moloch i jego duch... odchodzą.

Nie inaczej przedstawia się sytuacja jedynego elbląskiego serwisu motoryzacyjnego. Powstał on w 2008 roku i przez ostatnie 4 lata wraz ze zmianą grafiki i funkcjonalności, zmieniał właścicieli. Do dziś jego głównymi elementami były: ogłoszenia motoryzacyjne, baza firm, porady oraz ceny paliw. W tej formie serwis zdobył wierną grupę czytelników i klientów, którzy na jego podstronach promowali swoje firmy.

Pomysł zmiany i rozbudowy pojawił się już ponad 2 lata temu. Oczekiwania klientów, zmiany na elbląskim rynku motoryzacyjnym i kryzys spowodowały, iż dopiero dziś możemy przedstawić Państwu naszą nową wizję. Jej główny nurt to integracja naszego serwisu z powstającą multiplatformą internetową elblag.net. Jest to też powodem zmiany nazwy serwisu z motoel.pl na moto.elblag.net.

W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe różnice, pomiędzy starą a nową wersją serwisu.

moto.elblag.net

  motoel.pl
OGŁOSZENIA - nowoczesny system ogłoszeń z wieloma cechami samochodów, innowacyjne dodawanie zdjęć, przedłużanie ogłoszeń, przenoszenie ich do i z archiwum. Integracja z wieloma serwisami i stronami www klientów. 
 
  OGŁOSZENIA - prosty system ogłoszeń z prostą zawężarką połączony z wieloma stronami klientów z branży motoryzacyjnej.
ARTYKUŁY - autorskie treści, pisane przez dziennikarzy, na tematy związane z Elblągiem, motoryzacją, bezpieczeństwem drogowym oraz inwestycjami. Dodatkowo wywiady, analizy i statystyki. Z artykułami połączono nowy system komentarzy z możliwością ich oceniania.
 
  ARTYKUŁY - treści pozyskiwane od partnerów, bez własnego warsztatu dziennikarskiego. Zwykle nie zmuszały one do komentowania - traciła na tym dyskusja i rozwój tematów.
BAZA FIRM - nowoczesna baza firm połączona z innymi serwisami. Prezentowanie firm zostało rozbudowane o nowe możliwości: wiele podstron z treścią, kilka galerii, połączenie z ogłoszeniami oraz stroną klienta. Wszystko w nowoczesnej formule. Dodatkowo oferta firm wyświetlana jest rotacyjnie. Zachowano możliwość uruchomienia osobnej strony w jednej z kilku domen.
 
  BAZA FIRM - proste wpisy z ograniczoną ilością treści, zintegrowane z niektórymi stronami klientów. Istniała również możliwość uruchamiania ich pod osobnym adresem związanym z domeną motoel.pl
CENY PALIW - większa ilość elbląskich stacji paliw, połączona z mapą i w przyszłości ze statystykami cen. Dodatkowo wyliczana jest średnia cena paliw w Elblągu.
 
  CENY PALIW - ceny tylko kilku stacji, bez statystyk.
ANKIETY - możliwość głosowania w kilku aktywnych ankietach. Połączenie ankiet z artykułami, galeriami itp.
 
  ANKIETY - jedna ankieta, bez możlwości podejrzenia archiwalnych sondaży.
FORUM - nowoczesna jakość forum w Elblągu. Integracja z różnymi branżami. Brak konieczności logowania. Możliwość oceniania wpisów na forum, dodawania zdjęć i linków do youtube. Dodatkowo połączenie z komentarzami do artykułów.
 
  FORUM - z racji słabej intuicyjności nie przyjęło się wśród fanów motoryzacji w Elblągu.
GALERIE ZDJĘĆ - autorskie zdjęcia w tematyce zbliżonej do tematyki artykułów. Zawsze w wysokiej jakości. Możliwość komentowania i oceniania osobnych zdjęć. Duża ilość galerii z dużą ilością zdjęć. Możliwość dogrania automatycznego zdjęć przez użytkowników.
 
  GALERIE ZDJĘĆ - prosty system pokazywania fotografii, bez zdjęć autorskich, nierzadko niezwiązanych z naszym miastem

Prezentujemy również krótki opis nowych rozwiązań dostępnych już dziś. Wraz ze skończeniem wdrażania serwisu elblag.net lista ta zostanie kilkakrotnie powiększona.

nowości w moto.elblag.net

   
MATERIAŁY VIDEO - za ich pomocą chcemy pokazać elbląską motoryzację w inny i nowoczesny sposób. Oprócz wywiadów, filmów bez komentarza, sylwetek firm, także ciekawe testy (niekoniecznie samochodów) i analizy.
 
  MOTORYZACYJNA MAPA MIASTA - nowa mapa ukazująca utrudnienia w mieście, stacje paliw wraz z cenami oraz firmy. Mapa została również zintegrowana z artykułami.
KONTO UŻYTKOWNIKA - nowoczesny osobny system do zarządzania ogłoszeniami, zdjęciami, komentarzami, ocenami i innymi opcjami związanymi z późniejszą multiplatformą. 
 
  WYSZUKIWARKA - nowoczesna i szybka wyszukiwarka ogłoszeń, firm i artykułów. Dodatkowo do ogłoszeń intuicyjna zawężarka według wszystkich popularnych kryteriów.

Jak wynika z powyższego zestawienia, zmian jest sporo - czy spełnią one Państwa oczekiwania ? Mamy nadzieję, że TAK. Zapraszamy do częstych odwiedzin... Już wkrótce kolejne serwisy z rodziny elblag.net.

Jeśli posiadają Państwo jakieś sugestie i pomysły, interesuje Państwa współpraca, prosimy o kontakt.

+ 15 głosów: 15 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
treść komentarza
~ wombat
ponad rok temu 10
super to napewno nie jest ale lepsze to niz nic....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bartosz
ponad rok temu ocena: 50%  9
podobaja mi się ogłoszenia, są świetnie obrobione, nie ma to jak profesjonalisci  
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bartosz
ponad rok temu ocena: 50%  8
serwis bardzo mi sie podoba :) motoel.pl był ok, ale to jesty o niebo lepsze
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czech
ponad rok temu 7
Jak dla mnie zmiana jest ok, jednak serwis stracił troche na przejrzystości poprzez wiekszą ilośc tekstów. Reszta jak najbardziej na plus, ale spodziewałem sie wiekszych kokosów ;D hiehie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piotr
ponad rok temu 6
mi sie najbardziej podobaja ogloszenia - dziwne ze nie ma jeszcze w komentarzach fali krytyki - gdzie elblascy krytykanci, he ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek12
ponad rok temu 5
jest troche inaczej i musze sie przyzwyczaic ale ogloszenia zrobione o niebo lepiej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DragonóW
ponad rok temu ocena: 100%  4
Bardzo fajna modernizacja strony pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ don
ponad rok temu ocena: 100%  3
ciekawe jak długo będzie fajnie - bo start niezły - ciekawe artykuły, kiedyś były takie na info
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blue_Marine
ponad rok temu ocena: 100%  2
Ja ja, jest gute. Nareszcie coś ok w elbląskim necie.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komis
ponad rok temu ocena: 100%  1
łoł - nie wchodziłem tu dawno . Zmian sporo, czy tylko ja mam takie wrażenie, że zmieniło się wszystko?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.